PUTUJUĆI STUDENTSKI SAJAM 2017 – “STUDIRAJTE U FRANCUSKOJ – SUSRET ZA FRANCUSKIM UNIVERZITETIMA”

PUTUJUĆI STUDENTSKI SAJAM 2017.

“STUDIRAJTE U FRANCUSKOJ – SUSRET ZA FRANCUSKIM UNIVERZITETIMA”

02. novembar 2017. godine, od 10:00 do 16:00 časova
Francuski institut u Srbiji
Zmaj Jovina 11, Beograd

Pod pokroviteljstvom agencije CAMPUS France, Francuski instituti iz Srbije, Bugarske, Albanije, Grčke i Bosne i Hercegovine organizuju osmi „Putujući studentski sajam“. Tom prilikom studenti će imati mogućnost da se neposredno sretnu sa predstavnicima francuskih univerziteta i najprestižnijih škola kao i predstavnicima Frankofone univerzitetske agencije i programa Fondacije Tempus i Erasmus +. Dobiće precizne informacije o mogućnostima studiranja u Francuskoj kao i načinima kako da izfinansiraju svoju mobilnost.

Svake godine, broj srpskih studenata koji se upisuju u francuske visokoobrazovne ustanove raste: u univerzitetskoj 2016/2017. godini bilo ih je oko 800, što predstavlja povećanje od 10% u odnosu na prethodnu godinu. Preko 50 njih imalo je stipendiju Vlade Republike Francuske, dok je 19 srpskih istraživača takođe imalo pomoć za mobilnost kako bi razvijali istraživačke projekte sa francuskim timovima.

Poziv

Spisak učesnika