KONKURS ZA STIPENDIRANjE NAJBOLjIH STUDENATA STUDIJA DRUGOG I TREĆEG STEPENA ZA STUDIRANjE NA VODEĆIM SVETSKIM UNIVERZITETIMA ZA ŠKOLSKU 2015/2016. GODINU

Ministarstvo omladine i sporta sa zadovoljstvom saopštava da je Fond za mlade talente Republike Srbije raspisao Konkurs za stipendiranje najboljih studenata studija drugog i trećeg stepena na univerzitetima zemalja članica Evropske unije i Evropske asocijacije za slobodnu trgovinu (EFTA) i na vodećim svetskim univerzitetima za školsku 2015/2016. godinu.
Konkurs će biti otvoren do 16. oktobra 2015. godine, a pravo na stipendiju će imati studenti koji upisuju studije drugog i trećeg stepena na univerzitetima zemalja članica Evropske unije i Evropske asocijacije za slobodnu trgovinu (EFTA) i na vodećim svetskim univerzitetima.

Tekst konkursa [pdf]
Obavezan obrazac za prijavu na konkurs [doc]
Primer izjave o redovnom studiranju i boravku u insotranstvu [doc]
Lista vodećih svetskih univerziteta za konkurs [pdf]