Učešće studenata Geografskog fakulteta na Erasmus+ projektu Positive Energy Districts

Tehnički Univerzitet u Beču, Slovački tehnički univerzitet u Bratislavi i Univerzitet u Beogradu – Geografski fakultet organizuju Erasmus+ Blended Intensive Program (BIP) pod nazivom Positive Energy Districts u periodu od marta do juna 2022. godine i predstavlja nastavak saradnje na studentskim mobilnostima započete pre više od 15 godina između navedenih univerziteta.

Deset studenata osnovnih, master i doktorskih studija sa Geografskog fakulteta pod mentorstvom prof. dr Aleksandra Đorđevića, nakon završenog online dela programa, u periodu od 8. do 15. maja 2022. godine boravi u Bratislavi i Trenčinu (Slovačka), gde će zajedno sa još dvadeset kolega iz Austrije, Slovačke, Irske, Francuske, Gane, Grčke, Nemačke, Hrvatske i Turske slušati predavanja profesora i eksperata iz više zemalja i kroz praktičan rad i izradu studija slučaja kroz urbanističko/prostorno-planerski (geografski) pristup, a ne striktno tehnički, obraditi teme kao što su klimatske promene, ušteda energije, obnovljivi izvori energije, održiva mobilnost, integralno urbanističko i prostorno planiranje, upravljanje na lokalnom nivou, prikupljanje i upravljanje geopodacima.

Na svečanom početku realizacije praktičnog dela projekta na Slovačkom tehničkom univerzitetu obratili su se prorektor za međunarodnu saradnju Univerziteta u Beogradu prof. dr Ratko Ristić i prodekan za nauku i međunarodnu saradnju Geografskog fakulteta prof. dr Danica Šantić koji su studente i kolege pozdravili i poželeli uspešan rad.

BIP-za-sajt01 bip24 5 5a 67 7a8 99a10