TERENSKO ISTRAŽIVANjE STUDENATA GEOGRAFSKOG FAKULTETA NA TERITORIJI PIO „VLASINA“

U periodu od 28. do 31. avgusta 2017. godine, grupa nastavnika, saradnika i studenata Geografskog fakulteta boravila je u Informativnom centru za zaštitu životne sredine, u mestu Vlasina Rid, opština Surdulica. Boravak je realizovan u sklopu saradnje sa Centrom za razvoj Jablaničkog i Pčinjskog okruga i Turističkom organizacijom Surdulice, a u realizaciji su učestvovali dr Ivan Novković, msr Marina Ilinčić, msr Vedran Živanović, dr Snežana Đurđić, dr Danica Šantić, docent i msr Milan Radović, studenti osnovnih studija studijskih grupa Turizmologija i Geoprostorne osnove životne sredine.

Pre dolaska u Informativni centar učesnici su posetili sedište Centra za razvoj Jablaničkog i Pčinjskog okruga u Leskovcu i sedište Turističke organizacije Surdulice u Surdulici. Tokom boravka izvršena su terenska istraživanja koja su obuhvatila anketiranje lokalnog stanovništva i turista za potrebe turističke valorizacije i pozicioniranje pojava od značaja za stanje životne sredine Predela izuzetnih odlika „Vlasina“. Kabinetski rad u Informativnom centru obuhvatio je izradu karata koje će biti sastavni deo atlasa životne sredine PIO „Vlasina“ i obradu rezultata prikupljenih podataka iz anketa. U sklopu boravka učesnici su imali organizovanu plovidbu katamaranom po Vlasinskom jezeru, zahvaljujući Turističkoj organizaciji Surdulice i rendžerskoj službi PIO „Vlasina“, a posetili su i Crnu Travu i Vlasotince.

Zahvaljujemo se na dosadašnjoj uspešnoj saradnji Centru za razvoj Jablaničkog i Pčinjskog okruga i Turističkoj organizaciji Surdulice, uz želju da se saradnja nastavi i u budućnosti.

20170828120900 02 20170828120909 IMG_1238 03 04 07 08 09 10 11 13 19 18 16 15 14 20 21 01 06 05 22 23 17 12