Terenske nastave studenata studijskog programa turizmologije i studijskog programa geografije

U periodu od 15. do 17. aprila i od 29. aprila do 1. maja 2022. godine održane su dve fakultativne terenske nastave na kojima su učestvovali studenti četvrte godine i apsolventi Turizmologije, kao i treće i četvrte godine Geografije. Tokom terenskih nastava studenti su bili u Kruševcu, gde su posetili Narodni Muzej, Lazaricu i Spomenik kosovskim junacima, zatim Aleksandrovac i okolinu, gde su posetili Muzej vinarstva i vinogradarstva, Zavičajni muzej Župe, vinariju Nikolić i Poljanu Crvena Jabuka, specifično sezonsko, voćarsko-vinogradarsko naselje. Na Kopaoniku su imali priliku da vide vodopad Jelovarnik, kao i turistički centar ove planine, a posetili su i Lukovsku Banju, Đavolju varoš i Prolom Banju. Studenti su na terenskim nastavama noćili u Nastavno-naučnoj bazi „Blaževo“ Geografskog fakulteta, u istoimenom naselju opštine Brus.

S01 S02 S03 S04 S05 S06 S07

znak 1