TERENSKA NASTAVA STUDENATA II GODINE GEOGRAFIJE

U periodu od 15. do 17. maja 2017. godine održana je terenska nastava za studente druge godine smera Geografija. Terensku nastavu su realizovali dr Nenad Živković, dr  Aleksandar S. Petrović i Ms Marko Langović. Terenska nastava je realizovana na terenima istočne Srbije.

Na ovogodišnjoj terenskoj nastavi studenti su po prvi put obišli meteorološku stanicu na Crnom Vrhu i vidikovac Ploče iznad Dunavskih Kazana, u prvoj zoni zaštite Nacionalnog parka Đerdap.

Nastavnici su izuzetno zahvalni firmi „Eurofast“ i njenom vlasniku Zoranu Lazareviću na doniranim čizmama (50 pari) koje su omogućile lakše i brže kretanje studenata po terenu. Čizme su deponovane u laboratoriji za Fizičku geografiju i dostupne su svim studemtima našeg fakulteta.