Studenti Demografije i Geografije na jednodnevnoj terenskoj nastavi u Novom Sadu

U četvrtak 14. aprila 2022. godine studenti osnovnih studija Demografije i Geografije bili su na jednodnevnoj terenskoj nastavi u Novom Sadu. Terenska nastava je uključila posetu Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Novom Sadu gde su se studenti bliže upoznali sa kolegama i nastavnicima sa Departmana za geografiju, turizam i hotelijerstvo. Upriličen je zvaničan prijem od strane dr Mlađena Jovanovića i dr Miroslava Vujičića, kao i dr Daniele Arsenović, dr Milice Solarević i msc Milene Sekulić sa Katedre za društvenu geografiju a očekuje se nastavak i još bliža saradnja sa Departmanom za geografiju, turizam i hotelijerstvo u budućnosti.

Nakon toga, predstavljeni su rezultati naučno-istraživačkog projekta “Istraživanje stavova i namera stanovništva o preseljavanju i utvrđivanje uticaja migracija na demografsko starenje u četiri jedinice lokalne samouprave, u cilju formulisanja preporuka za kreiranje mera populacione politike“ i prezentacija “Migracije u 21. veku“, uz diskusiju studenata o različitim vidovima aktuelnih migracionih procesa. Terenska nastava uključila je i posetu Galerije Matice srpske i njihove aktuelne postavke „Migracije u umetnosti – Umetnost migracija“. U organizaciji terenske nastave učestvovale su prodekan za nauku i međunarodnu saradnju prof. dr Danica Šantić, asistent msc Nevena Trnavčević i msc Milica Langović.

1 (1) 1 (2) 1 (3) 1 (4) 1 (5) 1 (6) 1 (7)

znak 1