POSETA STUDENATA SA LUND UNIVERZITETA U ŠVEDSKOJ

U periodu od 07. do 09. aprila 2016. godine, 63 studenta, prve, druge i treće godine osnovnih studija regionalnog i urbanog planiranja Fakulteta društvenih nauka Lund Univerziteta (Lund University – Faculty of Social Sciences/The Department of Human Geography and the Human Ecology Division), posetilo je Beograd i Geografski fakultet.

Tokom dvodnevne posete, na predavanjima koja su realizovana u saradnji sa kolegama iz Urbanističkog zavoda Beograda i Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije,  gosti su imali priliku da čuju o sistemu prostornog planiranja i izazovima sa kojima se suočava prostorno planiranje u Srbiji, o planiranju Grada Beograda, “Beogradu na vodi” i o Balkanskoj ruti migracija, kao jednoj od aktuelnih tema u Evropi. U organizaciji, pored Geografskog fakulteta, učestvovali su predstavnici Sekcije studenata prostornog planiranja, koji su razmenilii iskistva sa kolegama o dosadašnjem studiranju, načinu organizacije i radu studentskih udruženja, i doprineli tome da posetu Beogradu opišu rečju “nezaboravna”.

Ovom prilikom se zahvaljujemo svima na uspešnoj saradnji.

Untitled1 Untitled2 Untitled3 Untitled4 Untitled5 Untitled6 Untitled7 Untitled8