Održan okrugli sto „Novi ciklus naučnih projekata – podrška nastavničkim fakultetima“

Okrugli sto sa temom „Novi ciklus naučnih projekata – podrška nastavničkim fakultetima“ održan je 24. septembra u Palati Srbija, u organizaciji Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije, HERE tima i IPA 2011 projekta „Podrška razvoju ljudskog kapitala i istraživanju– opšte obrazovanje i razvoj ljudskog kapitala”.

Osnovni cilj ovog skupa bio je da se nastavnički fakulteti informišu o izmenama Zakona o visokom obrazovanju, kako bi se otvorio dijalog sa nastavničkim fakultetima o novom ciklusu naučno – istraživačkih projekata. Govorilo se o standardima za akreditaciju studijskih programa za obrazovanje nastavnika i drugim temama.

Okrugli sto je otvorio Ministar prosvete, nauke i tehnološkog razvoja dr Srđan Verbić, a među učesnicima okruglog stola bili su i predstavnici Geografskog fakulteta – dekan prof. Dejan Filipović, prodekan doc. dr Snežana Đurđić, doc. dr Slavoljub Jovanović i msr Milan Radović.

Ministarstvo_prosvete_240914_Ras_foto_Goran_Srdanov_006_1