OBAVEŠTENjE ZA STUDENTE GEOGRAFIJE – STRUČNA RADIONICA MOSKOVSKOG PEDAGOŠKOG UNIVERZITETA

Predstavništvo Rossotrudničestva u Srbiji i Ruski kulturni centar „Ruski dom“ u Beogradu, u okviru potpisanih ugovora Rossotrudničestva sa različitim visokoškolskim ustanovama širom Rusije, sprovode različite besplatne seminara, radionice, lekcije za nastavnike i profesore osnovnih i srednjih škola u Srbiji.
Pored navedenioh akcija otpočela je i realizacija besplatnih programa povećanja kvalifikacije prosvetnih radnika po ruskoj metodici predavanja.
Ovim želimo da predložimo studentima Geografskog fakulteta kao budućim profesorima geografije da posete 19-20. septembra 2016. g. od 9.00-14.00 stručne radionice, koje će održati profesori Moskovskog pedagoškog državnog univerziteta (MPDU). Oni su osmislili obrazovni program dopunskog profesionalnog obrazovanja u skladu sa savremenim metodama predavanja ruskog jezika i literature, matematike i geografije. Program se sastoji od 4 radionice posebno za svaki predmet, koji će biti raspoređeni u 2 dana. Predavanja su na  ruskom jeziku.

Program radionice [pdf]

Više informacija na http://ruskidom.rs/sr/