OBAVEŠTENjE ZA STUDENTE GEOGRAFIJE KOJI STUDIRAJU PO STAROM PROGRAMU – ISPIT IZ GEOGRAFSKIH REGIJA SRBIJE I CRNE GORE

Za ispit iz predmeta Geografske regije Srbije i Crne Gore, pored udžbenika Geografske regije Jugoslavije (Srbije i Crne Gore), autora prof. dr Jovana Markovića i prof. dr Mile Pavlović, neophodna je i sledeća literatura:

Marković, J. (1981). Problemi morfohidrogeneze prirode Jugoslavije. Beograd.
(Postanak Boke 16–21. str., Prividna morfohidrološka inverzija Južne Morave (97–101. str., Dvostruko nenormalno usecanje Belog Drima 101–104. str.)

Za ispitna pitanja: Začeci i razvoj regionalne geografije u svetu; Začeci i razvoj regionalne geografije u Srbiji; Predmet, metode i zadaci regionalne geogragije i Hijerarhija i struktura regije, neophodna je sledeća literatura:
Udžbenik Regionalna geografija Jugoslavije, autora prof. dr Jovana Markovića (1–23. str.) i predavanja.

Svaka generacija studenata na početku akademske godine je obaveštena o literaturi, nastavnim jedinicima i strukturi ispitnih ceduljica.
Sve regije koje se pojavljuju na ispitnim ceduljicama obrađene su u udžbeniku i možete ih pogledati OVDE.

Prof. dr Mila Pavlović