Nova publikacija „Sunčani časovnici: radovi studenata Geografskog fakulteta“

U izdanju Geografskog fakulteta krajem novembra je iz štampe izašla knjiga/priručnik „Sunčani časovnici: radovi studenata Geografskog fakulteta“ u kojoj su prikazani svi sunčani časovnici (ukupno 125) koje su po školama u Srbiji postavili studenti geografije u periodu 2013-2019. godina, u sklopu praktičnog rada iz predmeta Matematička geografija. Osim fotografija i podataka o svakom od tih časovnika, knjiga sadrži i detaljna uputstva za konstrukciju zidnih sunčanih časovnika pa zbog toga može biti koristan priručnik ne samo studentima geografije kao budućim nastavnicima u srednjim i osnovnim školama, nego i svima koje zanima ova drevna veština.
dfdf
Knjiga se može kupiti u prostoriji Srpskog geografskog društva (Studentski trg 3/III).
fdfd
Opširnije o priručniku možete pogledati OVDE.
fdfdf
znak 2