Geografski fakultet zvanično je postao Huawei ITC akademija

Huawei ICT Akademija je neprofitni program partnerstva uspostavljen između kompanije Huawei i odabranih visokoškolskih ustanova širom sveta koji omogućava prava korišćenja sertifikovanih Huawei kurseva u polju informaciono-komunikacionih tehnologija.

Polaznicima kurseva koji polože završni ispit izdaju se zvanični sertifikati Akademije koji su priznati u celom svetu. Geografski fakultet će na ovaj način studentima omogućiti pohađanje kvalitetnih sertifikovanih obuka čime će unaprediti lične kurikulume i omogućiti im konkurentnost na tržištu rada.

Profesori na Fakultetu imaće mogućnost usavršavanja kroz Huawei obuke kao i da učestvuju u razvoju talenata koji će posedovati praktične veštine u informacionim tehnologijama korisnim za privredu i širu zajednicu. Najznačajnije aktivnosti koje će se sprovesti u budućem periodu odnose se na obezbeđivanje opreme za eksperimente u nastavi i razvijanje praktičnih veština studenata; podsticanje profesora, saradnika i studenata na obuku i sertifikaciju, održavanje Huawei takmičenja za studente; saradnju na sajmovima zapošljavanja kako bi se pomoglo studentima da pronađu posao i promovisalo efikasno ujednačavanje ponude i potražnje za talentima.

certificate

znak 2