GEOGRAFSKI FAKULTET NA BEOGRADSKOM MARATONU

Na 35. Beogradskom maratonu, održanom 15. maja 2022. godine, Geografski fakultet je predstavljalo 11 takmičara, čime je nastavljena uspešna tradicija učešća našeg Fakulteta na najmasovnijoj sportskoj manifestaciji u Srbiji. Dr Rajko Golić je istrčao maraton, Nikola Adžemović i Marko Tasić polumaratonu, dok su u štafetnom polumaratonu učestvovale muška ekipa (Relja Pećanac, Igor Nikolić, Marko Ivanović, Žarko Jakovljević) i ženska ekipa (Jelena Anđelković, Katarina Marić, Emilija Matić, Petra Savić).

Po veoma toplom i za trčanje nepovoljnom vremenu ostvareni su sjajni sportski rezultati. Naročite čestitke zaslužuju ženska štafeta, koja se u konkurenciji studentkinja osvojila PRVO MESTO, i muška štafeta, koja je u konkurenciji studenata osvojila DRUGO MESTO.

Marko Tasic 4 Rajko Golić (2) nikola adzemovic 2 Rajko Golić (1)maraton 1 maraton 2 maraton 3

znak 1