ERASMUS+ PROGRAM – Drugi konkurs za projekte kreditne mobilnosti za studente i zaposlene na visokoškolskim institucijama

Nacionalne agencije pojedinih programskih zemalja objavile su drugi krug poziva za projekte mobilnosti pojedinaca sa ciljem učenja za studente i zaposlene na visokoškolskim institucijama (projekti međunarodne kreditne mobilnosti), u okviru Ključne aktivnosti 1 ERASMUS+ programa. Konkurs se odnosi na regione i programske zemlje u kojima su preostala sredstva u prvom konkursnom roku, koji je trajao do 4. marta ove godine.

Konkursni rok su objavile sledeće zemlje kojima su preostala sredstva na nivou visokog obrazovanja sa zemljama regiona Zapadnog Balkana: Austrija, Bugarska, Velika Britanija, Danska, Estonija, Irska, Letonija, Malta, Nemačka, Poljska, Portugal, Finska, Francuska, Češka i Španija.

Rok za podnošenje projektnih prijava je 24. septembar 2015. godine.

Model prijavnog formulara za projekte možete preuzeti na sledećem linku: http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/documents/form/mobility-programme-partner-countries2_en.pdf

Više informacija o konkursu potražite na sajtu Evropske komisije ili na sajtovima  Nacionalnih agencija.