Boravak prof. dr Dejana Filipovića na Univerzitetu u Ljubljani – Filozofskom fakultetu i Fakultetu za građevinarstvo i geodeziju

U okviru Erasmus+ programa međunarodne mobilnosti, prof. dr Dejan Filipović održao je tri predavanja, u periodu 04.-08.aprila 2022.godine, na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Ljubljani, studentima II godine osnovnih studija i studentima master studija na Odseku za Geografiju. Tom prilikom je obavljena serija sastanaka sa kolegama sa kojima Geografski fakultet realizuje bilateralni projekat i razgovarano o mogućnostima daljeg unapređenja naučne saradnje i publikovanje zajedničke monografije dve institucije.

U nastavku boravka u Ljubljani, 10-13. aprila 2022. godine, prof. dr Dejan Filipović je bio gostujući predavač na Fakultetu za građevinarstvo i geodeziju Univerziteta u Ljubljani i održao predavanja studentima master studija Prostornog planiranja. Takođe, organizovano je otvoreno predavanja za zainteresovanu javnost u organizaciji Fakulteta (FGG) i Društva urbanista i prostornih planera Slovenije (DUPPS) na temu ‘’Sistem zaštite i upravljanja životnom sredinom u Republici Srbiji’’.

Inicirano je uspostavljanje Erasmus+ saradnje Geografskog fakulteta sa Fakultetom za građevinarstvo i geodeziju Univerziteta u Ljubljani. U tom smislu, u narednom periodu biće realizovano gostovanje docenta dr Gregora Čoka na Geografskom fakultetu u Beogradu. Takođe, razmatrana je mogućnost razmene studenata i zajedničkog apliciranja za projekte.

znak 1