BORA MILUTINOVIĆ I ZORAN BOGDANOVIĆ – GOSTI GEOGRAFSKOG FAKULTETA

U okviru predmeta Stanovništvo i turizam organizovano je gostujuće predavanje na temu značaja kineskih turista u savremenom turizmu. Studentima turizmologije obratili su se Zoran Bogdanović, turizmolog i biznismen koji je 20 godina živeo u Kini, i proslavljeni fudbalski trener Bora Milutinović. Milutinović u Kini uživa status legende i po izboru kineskog uticajnog časopisa „Global times“ svrstan je na listu od 60 stranaca koji su promenili Kinu. Njegovo dugogodišnje iskustvo i život u najmnogoljudnijoj zemlji sveta bili su veoma inspirativni za studente, te se poveo zanimljiv dijalog.

Veoma dragoceno je bilo nadahnuto predavanje Zorana Bogdanovića, koji se pored turizma osvrnuo na rast kineske ekonomije, politiku jednog deteta, tržište radne snage u Kini i raznovrsne aspekte života i rada u kineskoj prestonici. Gostujući predavač je takođe pružio vredne informacije o profilu kineskog turiste i mogućnostima unapređenja turističke ponude u Srbiji namenjene Kinezima.

Zahvaljujemo se renomiranim gostima koji su nam priredili divno tročasovno predavanje.