Studijski boravak studenata prostornog planiranja u Austriji i Slovačkoj

Nastavljajući tradiciju dugu 14 godina, ove godine je po osmi put organizovan studijski boravak studenata treće i četvrte godine osnovnih studija smera za prostorno planiranje, master studija na istom smeru i doktorskih studija na Geografskom fakultetu u Austriji i Slovačkoj, od 20. do 26. 04. 2015. Ljubaznošću kolega iz Austrije i Slovačke, poseban fokus je stavljen na: posetu srodnim univerzitetima – Univerzitet u Gracu – Institut für Geographie und Raumforschung,  IMC Fachhochschule Krems – University of Applied Sciences Kremsu, Univerzitetu BOKU – Universität für Bodenkultur, u Beču, Tehničkom univerzitetu u Beču – Department für Raumplanung i Univerzitetu u Bratislavi - SPECTRA Centre of Excellence of the EU and Institute of Management Slovak University of Technology in Bratislava), jedinstvenim primerima održivog korišćenja energije (Guessing – European Centre for Renewable Energy); nove oblike organizacije fizičke i integralne stukture grada (Aspern Seestadt), revitalizaciju braunfilda (Grac, Šloshof, Gozoburg); upravljanje zaštićenim prirodnim i kulturnim područjima (Neusiedl am See, Stift Melk, Duernstein) i dr.

Organizaciju programa, boravaka i rukovođenje studijskog putovanja vodili su prof. dr Velimir Šećerov i dr Aleksandar Đorđević. Nakon putovanja biće priređen specijalni broj časopisa Prostor i organizovana prezentacija rezultata i zaključaka na Fakultetu. Organizatori se zahvaljuju studentima na izuzetnoj saradnji i angažovanju.

Program studijskog boravka [pdf]

Foto galerija >>>