Drugi poziv za stipendije u okviru JoinEU-SEE PENTA projekta

Drugi poziv za stipendije u okviru JoinEU-SEE PENTA projekta za mobilnost objavljen je 3. novembra 2014. godine. Poziv će biti otvoren do 1. februara 2015. godine.

Studenti i zaposleni na fakultetima Univerziteta u Beogradu mogu se prijaviti za sledeće univerzitete iz Evropske Unije: University of Graz – Austrija (koordinator); Aarhus University – Danska; Cardiff Metropolitan University – Velika Britanija; Freie Universität Berlin – Nemačka; Masaryk University – Brno, Češka; Tilburg University – Holandija; University of Antwerp – Belgija; University of Bologna – Italija; University of Granada – Španija; University of Maribor – Slovenija.

U drugom pozivu su dostupne stipendije za sledeće tipove mobilnosti:

1. Razmena na doktorskim studijama u trajanju od 6 do 10 meseci (mesečna stipendija 1.500 EUR)

2. Post doktorske studije u trajanju od 6 do 10 meseci (mesečna stipendija 1.800 EUR)

3. Razmena za zaposlene u trajanju od mesec dana (mesečna stipendija 2.500 EUR)

Kao i prethodnih godina, kompletna prijava se obavlja onlajn preko internet prezentacije projekta na adresi www.joineuseepenta.eu gde možete naći i više informacija o samom projektu. Savete za što uspešniju pripremu aplikacije možete pročitati u Priručniku o mobilnosti Univerziteta u Beogradu.