Terenska nastava studenata studijskih programa Geoprostorne osnove životne sredine i Prostorno planiranje

U periodu 09-11. maja 2022. godine obavljena je terenska nastava sa studentima II i III godine studijskih programa Geoprostorne osnove životne sredine i Prostorno planiranje. Terenska nastava započela je obilaskom rudarskog basena Kolubara, majdana mermera „Omya Venčac“ i Aranđelovačkog parka. Drugog dana posećeni su brana Selova, Đavolja varoš, Prolom Banja i Lukovska Banja. Poslednjeg dana terenske nastave, na Kopaoniku je studentima pokazana zona skarnova i kontaktni oreol intrudovanih granodiorita i kvarcmonconita uz objašnjenje geneze kopaoničkog prostora. Obišli smo Jošaničku Banju,  majdan dacita „Ljuta stena“ u Slavkovici i površinski kop peščara u Kadinoj Luci. Studenti su na terenskoj nastavi noćili u Nastavno-naučnoj bazi „Blaževo“ Geografskog fakulteta, u istoimenom naselju opštine Brus. U organizaciji i realizaciji terenske nastave učestvovali su profesori Ivan Novković i Ivana Carević, kao i asistentkinja Natalija Batoćanin.

01020305 0406 07 0809

znak 1