Poseta studenata Geoprostornih osnova životne sredine zaštićenim lesnim profilima

Grupa studenata druge i treće godine Geoprostornih osnova životne sredine posetila je zaštićena područja „Zemunski lesni profil“ i „Lesni profil Kapela u Batajnici“. Za organizaciju boravka studenata na pomenutim spomenicima prirode zaslužan je „Ekološki pokret Zemun“, udruženje koje je staratelj nad zaštićenim područjima, a u realizaciji aktivnosti učestvovao je docent dr Ivan Novković. Dana 16.10. studenti su prisustvovali vožnji brodom do Spomenika prirode „Zemunski lesni profil“, gde su se upoznali sa nastankom, značajem, zaštitom i upravljanjem ovim zaštićenim prirodnim dobrom. Takođe, saznali su puno i o kulturno-istorijskom nasleđu Zemuna. Dana 07.11. studenti su učestvovali u radionici „Nauči da istražuješ 2021“, na prostoru Spomenika prirode „Lesni profil Kapela u Batajnici“, na kojoj su u prisustvu kolega i predavača sa Rudarsko-geološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, kao i Geografskog instituta „Jovan Cvijić“ SANU, naučili puno o ovom zaštićenom području, kao i o metodama i tehnikama istraživanja lesnih profila.

Foto1 Foto2 Foto3 Foto4 Foto5 Foto6 Foto7 Foto8 Foto9