Projekcija dokumentarnog filma “Close(d)“ u susret Međunarodnom danu migracija

Univerzitet u Beogradu – Geografski fakultet i Udruženje Studenata Populacionih Nauka – USPON pozivaju vas na projekciju dokumentarnog filma o migracijama “Close(d)“ u susret Međunarodnom danu migracija, koja će se održati 16. decembra u 12 časova u prostorijama Geografskog fakulteta u ulici Vatroslava Jagića 5.

“Close(d)“ predstavlja četrdesetominutni dokumentarni film koji tretira temu migracija u Srbiji autorke Brigite Kuhar iz Austrije, reditelja Boriše Simovića, sniman u periodu od novembra 2018. do juna 2019. godine.  Ovaj dokumentarni film sadrži scene u prihvatnim i centrima za azil gde migranti borave dok su u Srbiji, prizore dece koja idu u škole, brojne arhivske snimke migranata dok prelaze granice, sami i sa krijumčarima itd. Film nas podseća da je više od milion migranata, mahom iz Sirije, Iraka, Avganistana i Pakistana, od sredine 2015. godine prošlo kroz Srbiju na putu ka zemljama Zapadne Evrope.

Dobro došli!

poster filma CloseD