TERENSKA NASTAVA STUDENATA DEMOGRAFIJE

U periodu od 13. do 14. maja 2019. godine sprovedena je terenska nastava sa studentima odseka za Demografiju. Ovom prilikom studenti demografije zajedno sa profesorima dr Aleksandrom Kneževićem, dr Gordanom Vojković, dr Verom Gligorijević, asistentkinjom dr Natalijom Mirić i doktorantima Damjanom Bakić i Nevenom Radić obišli su opštine Kovačica, Zrenjanin, Ada, Kanjiža, kao i Segedin u Mađarskoj. U obilasku opštine Kovačica studenti su se upoznali sa radom Udruženja “Matica Slovačka”, posetili galeriju Pavela Babke i “Udruženje žena Kovačica”, kao i jednu od najstarijih Evangelističkih crkava u Srbiji. Terenska nastava je nastavljena posetom multietničkom selu Belo Blato pri čemu je organizovan prijem studenata u “Eko – Etno kompleksu Carska bara – Belo Blato”. Poseta Grada Zrenjanina bila je u organizaciji gospođe Jelene Dragić, načelnice odeljenja za društvene delatnosti. U Gradskoj kući studenti su bliže upoznati sa radom Turističke organizacije grada Zrenjanina, nakon čega su studenti provedeni kroz glavnu gradsku ulicu, Rimokatoličku katedralu i novouspostavljeni Muzej piva. Nakon Zrenjanina, terenska je nastavljena na teritoriji opštine Ada uz organizovanu asistenciju lokalnih predstavnika. Prvi dan terenske nastave je okončan u Kanjiži. Drugi dan terenske nastave nastavljen je u Segedinu. Tom prilikom je organizovano razgledanje segedinske katedrale, kao i Srpske pravoslavne crkve koja predstavlja jedan od najstarijih verskih objekata u gradu. U Subotici je organizovano kraće zadržavanje pri čemu su studenti imali prilike da vide renovirano zdanje subotičke sinagoge, kao i Gradsku kuću i ostale znamenitosti ovog multietničkog grada.

2045272 7275275247 727527 DSC_0051 DSC_0025   DSC_0091 DSC_0037