STUDENTI GEOGRAFSKOG FAKULTETA OD UŠĆA DO IZVORA SAVE

Zahvaljujući dugogodišnjoj saradnji sa profesorom Mihom Kodermanom sa Fakulteta za Humanističke studije Univerziteta Primorska u Kopru, grupa od 13 studenata smerova GOŽS i Turizmologija, sa nastavnicima Snežanom Đurđić, Marijom Belij i Ivanom Novkovićem te saradnicima Nikolom Todorović i Aleksandrom Kovijanićem, proveli su pet dana na terenskoj nastavi u Sloveniji. Uživali su u prirodnim lepotama Gorenjske (Bled, Bohinj i slap Savica, Vogel, vodopad Peričnik, Zelenci – izvorište Save Dolinke, Planica), prešli preko prevoja Vršič pod snegom i ušli u smaragdno zelenu dolinu reke Soče (slap Kozjak). Nakon snežnih Julijskih Alpa pred grupom ukazala se primorska regija sa šarmantnim gradovima slovenačke obale i prirodnim retkostima (flišni odsek Strunjan, Škocijanske jame i Rakov Škocjan). Pored Fakulteta za humanističke studije u Kopru, gostoprimstvo su ukazali i kolege sa Filozofskog fakulteta Univerziteta u Ljubljani i Fakulteta za turistične studije Turistika u Portorožu.

DSC_0107 DSC_0792 DSC_0445 DSC_0734 DSC_1077 DSC_11091 (250) IMG_7756 DSC_0852 11 - Piranske zidine 14 - Piran 16 - Park prirode Strunjan DSC_11091 (287)