ODRŽANA MANIFESTACIJA „U SUSRET PLANETI ZEMLjI“

U petak 19. aprila, treću godinu zaredom u zgradi Geografskog fakulteta u Zemunu organizovana je manifestacija „U susret planeti Zemlji“. Ovogodišnja tema je bila „Gubitak biodiverziteta i zaštita prirode“. Na samom početku gostima se obratio prof. dr Miško Milanović, šef

katedre za životnu sredinu. Prvo predavanje je održao Mihajlo Stanković, stručni saradnik u Specijalnom rezervatu prirode „Zasavica“ i oktrio sve tajne ovog područja. Na manifestaciji su dve održane tribine. Moderator prve je bila Emina Kričković, student doktorskih studija i demnostrator u nastavi na Geografskom fakultetu. O nestanku vrsta su govorili dr Rastko Ajtić iz Zavoda za zaštitu prirode Srbije, mr Nataša Pil iz Pokrajinskog zavoda za zaštitu prirode, Slobodan Knežević i Marijana Demajo iz Društva za zaštitu i proučavanje ptica Srbije. Moderator druge tribine je bila Milica Živanović, student doktorskih studija i demnostrator u nastavi na Geografskom fakultetu. O ekološkim mrežama su govorili Snežana Prokić, šef Odseka za ekološke mreže i ocenu prihvatljivosti u Ministarstvu zaštite životne sredine i dr Vesna Kicošev, šef Odseka za zaštitu životne sredine u Pokrajinskom zavodu za zaštitu prirode.
Manifestaciji su prethodila dva konkursa. Jedan je bio namenjen srednjoškolcima iz Srbije i regiona. Oni su mogli da pošalju autorske fotografije na temu „Nestanak prirode“. Drugi konkurs je bio za najbolji studentski poster na temu „Zaštita prirode“. Bio je namenjen studentima osnovnih, master i doktorskih akademskih studija iz Srbije i regiona.
Vredne nagrade su obezbedili GO2 turistička agencija za mlade, Mogi škola stranih jezika, Beodragons i Escape game. Nagrađeni su:
1. Marko Ilić – Trinaesta beogradska gimnazija
2. Una Veselinović – Gimnazija Crnjaski
3. Nikola Manojlović – Srednja škola "Branisalv Nušić;
1. Pavle Ćurčić – Fakultet likovnih umetnosti
2. Milica Dobrić – Geografski fakultet
3. Aleksandar Jelisavčić – Pravni fakultet
Manifestaciju je podržala i firma Gold Pack iz Mladenovca. Energetski portal i organizacija Impact Eco su se predstavili studentima. Centar Ruskog geografskog društva u Srbiji je predstavio izložbu „Priroda Rusije“. Program je vodila Nevena Nekić, demonstrator u nastavi. Nakon dodele nagrada, manifestaciju je zatvorila Tijana Ležaić.
IMG_20190419_111443 IMG_20190419_143908 IMG_20190419_142636 IMG_20190419_123433 IMG_20190419_111609 58003997_2522333201130583_564732991914377216_n