PREDAVANjE DR MILANA STOJANOVIĆA – OKVIRNI PROGRAM EVROPSKE KOMISIJE HORIZONT 2020 ZA OBLAST KOSMOS

Dana 26. marta 2019. godine sa početkom u 13:00 časova u prostorijama Geografskog fakulteta na Studentskom trgu 3/III, biće održano predavanje dr Milana Stojanovića u vezi sa Okvirnim programom Evropske komisije Horizont 2020 za oblast Kosmos.

Dr Milan Stojanović je naučni saradnik Astronomske opservatorije u Beogradu i pri Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja imenovan je za člana Programskog komiteta kao i za Nacionalnu kontakt osobu za oblast Kosmos u Okvirnom Programu Evropske komisije Horizont 2020.

Horizont 2020 (Horizon 2020) je 8. po redu okvirni program Evropske komisije. Objavljen je radni program za period 2018-2020 što je poslednji segment ovog FP8 projekta. Na ovoj prezentaciji biće reči, ukratko, o tome šta se sve očekuje za ovaj period u oblasti Kosmos (Space) Horizont 2020 programa, kao i o projektima Copernicus i Galileo. Biće predstavljene smernice i kratka uputstva koje preporučuje Evropska komisija o apliciranju za projekte na Horizont 2020 programu, kao i neki uspešni projekti.