INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCE ON CLIMATE CHANGE ADAPTATION IN EASTERN EUROPE, BANJA LUKA, JULY 2018

Na Prirodno-matematičkom fakultetu Univerziteta u Banjoj Luci, u periodu od 3. do 5. jula 2018. godine, održana je „Međunarodna naučna konferencija o adaptacijama na klimatske promene u istočnoj Evropi“ (“International Scientific Conference on Climate Change Adaptation in Eastern Europe”). Organizatori konferencije bili su: Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Banjoj Luci, Geografski fakultet Univerziteta u BeograduFond za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Republike SrpskeHamburg University of Applied Sciences i International Climate Change Information Programme (ICCIP). Na Konferenciji je učestvovalo preko 30 naučnih radnika iz Nemačke, Slovačke, Slovenije, Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine i dr.
Radovi saopšteni na Konferenciji biće publikovani u knjizi “Climate Change Adaptation in Eastern Europe: Managing risks and building resilience to climate change”, kao sledeći tom nagrađivane serije knjiga “Climate Change Management” koju objavljuje Springer, a koja je od svog osnivanja 2008. godine postala vodeća svetska publikacija o upravljanju klimatskim promjenama.

Originalna vest ovde.

Fotografije sa konferencije možete pogledati ovde.

simpozijum