PREDAVANjE DR DUŠKA LOPANDIĆA „EVROPSKA UNIJA I SRBIJA – NOVO VREME I NOVO OKRUŽENjE“ NA GEOGRAFSKOM FAKULTETU

U ponedeljak 21. maja 2018. godine, sa početkom u 12:00 časova, u Velikoj sali (Sala 1) Geografskog fakilteta u Beogradu biće održano predavanje dr Duška Lopandića, profesionalnog diplomate i stručnjaka za evropsko pravo i regionalne odnose sa temom „EVROPSKA UNIJA I SRBIJA – NOVO VREME I NOVO OKRUŽENjE“.

Duško Lopandić je doktorirao na Univerzitetu Pariz I (Sorbona). Objavio je dvadesetak publikacija i preko sto naučnih članaka na teme Evropske unije i međunarodnih odnosa. Godinama piše i knjige i povesti iz oblasti popularne istorije, kao i udžbenike istorije. Napisao je istorijske knjige: Letopis velikih župana, Purpur imperije, Likovi i priče iz srpskog srednjeg veka, Dinastije koje su vladale Evropom, Poslužiti svome dragom otečestvuiz diplomatske istorije Srbije 1804-1914. Objavljivao je i istorijske feljtone i brojne članke u časopisu „Politikin zabavnik“.

lopandic-sa-knjigom

Domaćin i uvodničar biće prof. dr Dejan Šabić, šef Odseka za geografiju Geografskog fakulteta u Beogradu.