JESENjI DAN U NP FRUŠKA GORA

Grupa od 35 studenata Geografskog fakulteta sa III i II godine smera Geoprostorne osnove životne sredine i III godine smera Geografija, zajedno sa nastavnicima i saradnicima (Snežana Đurđić, Marija Belij, Ivan Novković, Marko Langović, Milica Lukić i Danica Đurkin), 05. novembra 2017. godine realizovala je terensku posetu delu NP Fruška gora. Tokom pešačenja duž trase od ukupno 23 km na relaciji Sremski Karlovci – Stražilovo – manastir Grgeteg – Sremski Karlovci, studenti su imali priliku da zahvaljujući kompleksnoj stručnoj opservaciji i analizi prirodnih i kulturno-istorijskih vrednosti ovog dela NP Fruška gora i Sremskih Karlovaca, sagledaju specifičnosti zaštite i upravljanja vrednostima biodiverziteta, geodiverziteta i predeone raznovrsnosti na teritoriji najstarijeg nacionalnog parka Srbije.

Fruska gora NP2017