ODRŽANA MANIFESTACIJA „U SUSRET PLANETI ZEMLjI“ I DODELjENE NAGRADE NAJBOLjIM STUDENTIMA I SREDNjOŠKOLCIMA

U petak 21. aprila na Geografskom fakultetu u Zemunu, povodom Dana planete Zemlje, održana je manifestacija „U susret planeti Zemlji“. Svim prisutnim obratili su se prodekan za nastavu i međunarodnu saradnju prof. dr Snežana Đurđić i šef Odseka za geoprostorne osnove životne sredine prof. dr Miroljub Milinčić. Predavanja su održali:

1. Goran Pejanović, pomoćnik direktora u Republičkom hidrometeorološkom zavodu Srbije;
2. doc. dr Vladimir Đurđević, Univerzitet u Beogradu – Fizički fakultet, Institutu za meteorologiju;
3. Đorđe Samardžija, jedan od osnivača organizacije Jedan stepen Srbija i
4. doc. dr Aleksandar Petrović, Univerzitet u Beogradu – Geografski fakultet, Katedra za fizičku geografiju.

Na manifestaciji su dodeljene nagrade za najbolje fotografije na temu „Uništili smo planetu“ i postere na temu „Korišćenje obnovljivih izvora energije“. Najbolje autorske fotografije su poslali:

1. Aleksandar Colić, Ugostiteljsko-turistička škola Beograd;
2. Nina Nikitović, Deseta beogradska gimnazija „Mihajlo Pupin“;
3. Nikola Milenović, Gimnazija „Uroš Predić“ Pančevo i
4. Anđela Milatović, Osma beogradska gimnazija.

Najbolje postere poslali su:

1. Jovana Radović, Visoka škola strukovnih studija – Beogradska politehnika;
2. Jovan Cvijetinović, Geografski fakultet, Beograd i
3. Aleksandra Pejnović, Tehnološko-metalurški fakultet, Beograd.

Prilog Srpske naučne televizije o manifestaciji možete pogledati ovde.

9 4 2 3 5 7 1 8 10