PREDAVANjE PROFESORA TOMASA DILINGERA SA TEHNIČKOG UNIVERZITETA U BEČU

Na osnovu dugoročne saradnje između dve institucije, a u okviru CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) mreže mobilnosti, od 21. do 25. novembra 2016. godine profesor Thomas Dillinger sa Tehničkog univerziteta u Beču – Departmana za prostorni razvoj, planiranje infrastrukture i životne sredine biće gost Geografskog fakulteta.

Prof. dr Thomas Dillinger održaće studentima master i doktorskih studija Geografskog i Arhitektonskog fakulteta Univerziteta u Beogradu predavanje Urban development and planning in Vienna – Recent strategies and projects, u utorak 22. novembra 2016.g. u 13h u prostorijama Geografskog fakulteta na Studentskom trgu 3/3.

Tokom svog boravka u Beogradu, profesor Thomas Dillinger održaće i predavanja iz oblasti prostornog i urbanističkog planiranja:

• Spatial Planning in Austria – an introduction in the spatial planning system and instruments
  • Participation in planning – Case studies from Vienna and Vienna Region
  • SMART City Project we are just doing

Ovo je prva poseta članova mreže, a tokom akademske 2016/2017 godine ostali profesori sa univerziteta članica mreže, posebno iz Austrije i Slovačke posetiće naš fakultet.