UČEŠĆE STUDENATA GEOGRAFSKOG FAKULTETA NA KONFERENCIJI „OBNOVLjIVI IZVORI ENERGIJE – PERSPEKTIVE I IZAZOVI“

Studenti treće godine Geografskog fakulteta, smera Geoprostorne osnove životne sredine su u četvrtak 13. oktobra posetili 12. Međunarodni sajam energetike i 13. Međunarodni sajam zaštite životne sredine  i prirodnih resursa „ECOFAIR“.
Studenti su učestvovali u Konferenciji „Obnovljivi izvori energije – perspektive i izazovi“, koju je organizovala Privredna komora Beograda. Teme o kojima je izlagano su bile sledeće:

• „Politika Srbije u oblasti OIE“
  • “Saradnja Republike i lokalne samouprave u planiranju i  izgradnji kapaciteta OIE – Iskustva Grada Beograda”
  • “Energetski potencijal i mogućnosti korišćenja geotermalnih resursa na području Republike Srbije”
  • “Obnovljivi izvori energije i životna sredina”

Ovom prilikom studenti su dobili aktuelne informacije koje  će im pomoći u izučavanju predmeta „Obnovljivi izvori energije“, koji se ovog semestra prvi put izučava u okviru studijske grupe Geoprostorne osnove životne sredine.
Pre početka konferencije studenti su obišli štandove vodećih srpskih kompanija koje se bave energetikom, upravljanjem otpadom, zaštitom i unapređenjem životne sredine.

gozs sajam (1) gozs sajam (2) gozs sajam (3) gozs sajam (4) gozs sajam (5)