Poziv studentima da učestvuju na BEUM-u 2016

Udruženje BEUM (Beogradski model Evropske unije) uz podršku Grada Beograda – Kancelarije za mlade i saradnju sa udruženjima, Narodne skupštine i drugih partnera poziva studente da se prijave na najveću studentsku simulaciju institucija Evropske unije na svetu koja će se održati od 26. do 30. oktobra u prostorijama Narodne skupštine Republike Srbije.

Ukupno 300 studenata različitih fakulteta iz 50 zemalja simuliraće rad Evropskog saveta, Saveta Evropske unije, Evropskog parlamenta i Evropskog suda pravde, uz predviđene uloge i lobista i novinara. Uz simulaciju, u okviru konferencije će se održati i međunarodni panel o „Evropi u krizi” na kojem će govoriti stručnjaci za međunarodne odnose i Evropsku uniju.

Studenti svih fakulteta se mogu prijaviti do 15. oktobra na internet-prezentaciji www.belgrade-meu.org/apply-now

beum 2016