ODRŽANA TRIBINA “BALKANSKI MIGRACIONI KORIDOR“

U organizaciji Geografskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, u četvrtak 26.11.2015. godine, održana je tribina pod nazivom “Balkanski migracioni koridor“. Izuzetno velika posećenost tribine od strane naučne i stručne javnosti, medija kao i studenata svih nivoa studija Geografskog fakulteta pokazala je da je izabrana tema aktuelna, intrigantna i sa velikim brojem otvorenih pitanja. Sa zadovoljstvom konstatujemo da je Geografski fakultet u Beogradu, kao i nebrojeno puta do sada, prepoznao značaj savremenih društvenih događaja i uključio se kao aktivan akter u analizi jedne od najaktuelnijih tema današnjice. Zahvaljujemo se svim učesnicima tribine, a posebno Emiliji Joksić, šefu Kancelarije za azil MUP-a Republike Srbije, Ivanu Gerginovu, pomoćniku Komesara za izbeglice i migracije, Milenku Nikiću, savetniku ministra u Ministarstvu za rad, boračka i socijalna pitanja, kao i našim godtima iz Hrvatske, Sanji Klempić Bogadi sa Instituta za migracije i narodnost i Ivi Lučiću, novinaru HINE.

Obaveštavamo vas da će celokupan sadržaj tribine biti emitovan u utorak 1.12.2015. godine sa početkom u 21:30h na kanalu B92 info.

TRIBINA (1) TRIBINA (2) TRIBINA (3) TRIBINA (4) TRIBINA (5)