GEOGRAFSKOM FAKULTETU PRVA NAGRADA NA 29. MEĐUNARODNOM SALONU URBANIZMA U KRAGUJEVCU

Dana 10. novembra 2020. godine, održan je 29. Međunarodni salon urbanizma u Kragujevcu. Tradicionalna godišnja manifestacija Udruženja urbanista Srbije ove godine, zbog pandemije virusa Korona (COVID-19), održana je virtuelno, a domaćin je po drugi put bilo Javno preduzeće Urbanizam – Kragujevac.

Na 29. Međunarodnom salonu urbanizma, u 12 kategorija, predstavljeno je 135 radova iz Srbije, Severne Makedonije, Hrvatske, Slovenije, Crne Gore i Republike Srpske.

Odlukom Žirija u prvoj kategoriji Regionalni prostorni planovi i Prostorni planovi područja posebne namene, Prvu nagradu osvojio je Prostorni plan područja posebne namene Parka prirode „Šargan – Mokra Gora“. Obrađivači ovog plana su JP Urbanizam – Kragujevac, Univerzitet u Beogradu – Geografski fakultet i JUGINUS doo, Beograd, a autori odgovorni planeri mr Dragan Dunčić, prof. dr Velimir Šećerov, Ivan Radulović i Dubravka Pavlović.

Video materijal: Otvaranje i pozdravne rečiRad žirijaVirtualna galerija – katalog; i Odluke žirija.

Urbanizam kg 00 urbanizam kg 1 urbanizam kg 33 Urbanizam nagradjen PPPPN urbanizam kg 11   nagrada ppppn s mg   urbanizam kg 22 urbanizam 44