ODRŽAN TEMATSKI OKRUGLI STO „STANjE I PERSPEKTIVE ŽIVOTNE SREDINE“ POVODOM OBELEŽAVANjA 15 GODINA OD OSNIVANjA STUDIJSKE GRUPE GEOPROSTORNE OSNOVE ŽIVOTNE SREDINE I DANA ŽIVOTNE SREDINE

Dana 2. juna 2015. godine održan je prigodan tematski okrugli sto – „Stanje i perspektive životne sredine“, a povodom obeležavanja 15 godina od osnivanja studijske grupe Geoprostorne osnove životne sredine i Dana životne sredine.

Dekan Geografskog fakulteta – Univerziteta u Beogradu, prof. dr Dejan Filipović je uz pozdravne reči svečano otvorio tematski okrugli sto, a nakon njega su govorili osnivač studijskog programa prof. dr. Milutin Lješević, upravnik instituta za životnu sredinu i GIS prof. dr Milovan Pecelj i šef katedre za životnu sredinu prof. dr Miroljub Milinčić.

Radnom delu skupa, prigodnim predavanjima obratili su se: akademik Vidojko Jović, akademik Vladimir Stevanović, prof. dr Miodrag Zlatić, prof. dr Milutin Lješević i drugi bivši i sadašnji profesori na studijskoj grupi Geoprostorne osnove životne sredine.

da 1 (1) da 1 (2) da 1 (3) da 1 (4) da 1 (5) da 1 (6) da 1 (8) da 1 (9) da 1 (10) da 1 (11) da 1 (12) da 1 da e