PROFESOR MARCEL MINDRESCU GOST GEOGRAFSKOG FAKULTETA

U okviru ERASMUS mobility programa gost Katedre za Fizičku geografiju biće profesor Marsel Mindresku (Marcel Mindrescu) sa Departmana za Geografiju Univerziteta u Sučavi (Rumunija). Profesor Mindresku se bavi galcijacijom, datacijama starosti (dendrohronologijom, varvimetrijom, palinološkom analizom), biodiverzitetom, procenom uticaja na životnu sredinu. Radove je objavljivao sa najeminentnijim svetskim geomorfolozima i geoekolozima.

Pozivamo studente doktorskih i master studija da u ponedeljak, 17. juna 2019. godine u 10:00 časova prisustvuju predavanju profesora Mindreskua, na kome će on prezentovati neke od rezultata svojih naučnih istraživanja.

Predavanje će biti održano u prostorijama Fakulteta u Vojvođanskoj ulici 1, Zemun.